Pomysły na zabawę klockami Mana-Tiles

Pomysły na zabawę klockami Mana-Tiles

Pomysły na zajmujące i rozwijające zabawy klockami magnetycznymi

Klocki magnetyczne Magna-Tiles to kreatywna, pobudzająca wyobraźnię zabawa, którą pokochały dzieci na całym świecie. Ich nieograniczony potencjał znacząco wykracza poza tworzenie samych budowli. Sprawdź, jak można wykorzystać te wspaniałe klocki do stymulujących rozwój zabaw, które pokocha każde dziecko.
Budowanie zamków, domków dla lalek, zagród dla zwierzaków, albo wielopoziomowych garaży to bez wątpienia ciekawe zajęcie dla każdego malucha. Nie jest to jednak wszystko, co możecie zbudować zbudować z klocków Magna-Tiles.

1. Magnetyczny labirynt domino

Niezbędnik: Klocki Magna Tiles.

Korzyści: Rozwijanie kreatywności, pobudzanie wyobraźni, ćwiczenie motoryki małej i sprawności manualnych. Któż nie próbował w dzieciństwie ustawiania kostek domino jedna przy drugiej, aby po zakończeniu tworzenia wielkiej konstrukcji na pół pokoju, oddać się radości jej burzenia? Upadające, jedna na drugą, kostki domino przewracają kolejne i kolejne, burząc w pięknym spektaklu całą budowlę.

 

https://pin.it/77GyCQ3

Właśnie taką konstrukcję możesz stworzyć z klocków magnetycznych Magna-Tiles. Ustawiaj je w dowolny sposób – tak, aby upadający klocek dosięgnął kolejnego za sobą, twórz z dzieckiem kreatywne labirynty i wielopoziomowe budowle, które runą w spektakularnym pokazie.

Zabawa nie tylko pokaże maluchowi w praktyce, jak działają prawa fizyki, ale również bez reszty zachwyci i zachęci do tworzenia kolejnych pomysłowych konstrukcji.  

2. Odwzorowywanie kształtów

Niezbędnik: Klocki Magna-Tiles, kartka, flamaster.

Korzyści: Stymulowanie wyobraźni przestrzennej, kreatywności i sprawności manualnych.

Idealna zabawa dla małych odkrywców, którzy dopiero poznają tajniki świata. Narysuj na kartce rozbudowaną figurę, składając ze sobą w różnych kombinacjach klocki Magna-Tiles i odrysowując powstały kształt na kartce. Możesz stworzyć w ten sposób geometryczne zwierzęta, budowle, pojazdy, albo nieregularne „twory” – nie ma żadnych ograniczeń. Kształty dostosuj do wieku dziecka i posiadanych klocków Magna-Tiles.  

Zadanie polega na wypełnieniu obrazków klockami, niechaj maluch odda się radości kreatywnej zabawy, kombinując jak wypełnić narysowane kształty tak, żeby całkowicie zapełnić ich powierzchnie. Młodszemu dziecku możesz podsunąć użyte klocki, które musi tylko odpowiednio ułożyć, a starsze dzieci mogą samodzielnie wybierać klocki z całej puli.  

3. Pisz, licz i zapamiętuj

Niezbędnik: Klocki Magna Tiles.

Korzyści: Doskonały trening i nauka  cyfr, liter i składania ich w ciągi. Świetna forma przygotowania do szkoły poprzez zabawę.

Kolejna propozycja to świetna koncepcja dla przedszkolaków i zerówkowiczów, poznających cyferki oraz literki. Narysuj na kartce cyfry, albo litery, które mogą występować osobno lub tworzyć proste wyrazy.

Zadaniem małego konstruktora jest powtórzenie wzorów, ale nie na kartce, lecz z wykorzystaniem klocków magnetycznych. Bardziej zaawansowani twórcy mogą już samodzielnie tworzyć wyrazy i ciągi liczb, ucząc się czytania, pisania i liczenia.  

4. Piłeczką pingpongową do celu, czyli labirynt z torem przeszkód 

Niezbędnik: Klocki Magna Tiles, mała piłeczka.

Korzyści: Stymulowanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej, pobudzanie ciekawości świata, poznawanie prostych praw fizyki.

Zbuduj wraz z małym odkrywcą labirynt z klocków Magna Tiles, w którego meandrach będzie mogła toczyć się niewielka piłeczka. Zadaniem jest oczywiście stworzenie konstrukcji, która pozwoli piłce dotrzeć do celu – mety.  

Wspinajcie się na wyżyny kreatywności, tworząc przeszkody, ścianki czy pochylnie, tak, aby piłeczka toczyła się jak najdłuższym torem, pokonując spadki i przeskakując nad utrudnieniami. Niech dotrze do mety, nie burząc po drodze zbudowanej konstrukcji.  

5. Powtarzalne sekwencje

Niezbędnik: Klocki Magna Tiles.

Korzyści: Pobudzanie kreatywności, stymulowanie wyobraźni, nauka logicznego myślenia. 

Ułóż z klocków dowolną kombinację – własny wzór, któremu przyświeca dowolny ciąg logiczny. Wykorzystaj zarówno zróżnicowanie kształtów, jak i kolorów. Ale uwaga! We wzorze musi brakować jakichś elementów. Może ich brakować zarówno na początku, w środku ciągu, jak i na końcu.

Zadanie polega na uzupełnieniu sekwencji brakującymi klockami magnetycznymi Magna Tiles. Zabawa może być zmianowa – opiekun może tworzyć sekwencje dla dziecka, a dziecko może je wymyślać dla opiekuna.  

6. Magiczna gra świateł

Niezbędnik: Klocki Magna-Tiles, latarka.

Korzyści: Stymulowanie kreatywności i wyobraźni, rozbudzanie ciekawości świata.

Zbuduj wraz z dzieckiem konstrukcję z klocków Magna-Tiles. Wykorzystaj wszystkie transparentne klocki w jak najbardziej kolorowej budowli. Wykorzystaj latarkę do podświetlania konstrukcji z różnych stron i pod różnym kątem – obserwuj, jak dzieje się magia.

Niechaj ciekawy świata maluch sam świeci latarką z różnych stron, podświetlając przezroczyste, kolorowe płytki i obserwując niesamowitą grę świateł i kolorów, która odbędzie się na jego oczach. Zabawa najlepiej sprawdza się po zmroku!  

Wspaniałej zabawy!

Zurück zum Blog